22 kwietnia 2022 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu w godzinach 15.00 - 18.30 odbędzie się Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych. W trakcie wydarzenia odbędą się także wybory do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych kadencji 2022-2025.

Jednym z tematów Konferencji będzie rola organizacji pozarządowych w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz realizacja przez stowarzyszenia i fundacje usług odpowiadających na potrzeby mieszkańców Elbląga.

Podmioty ekonomii społecznej zdają egzamin z realizacji usług na rzecz społeczności, takich jak  opieka nad osobami z niepełnosprawnością i seniorami, wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, ale nisza ta wciąż wymaga wypełnienia i chcemy, aby szansę na prowadzenie tak ważnych zadań miały kolejne organizacje, które oprócz profesjonalizmu kierują się także wrażliwością społeczną – mówi Katarzyna Ciszewska z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

Podczas konferencji zostaną także przedstawione działania koalicji elbląskich organizacji pozarządowych na rzecz pomocy Ukrainie.

Szczegółowy program dostępny jest do pobrania poniżej.

Wydarzenie połączone będzie z wyborami do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Każda organizacja, której przedstawiciele będą obecni na Konferencji, otrzyma jeden głos do oddania na wybranego kandydata i/lub kandydatkę do REOP. Lista kandydatek i kandydatów dostępna jest tutaj, a informacja o wyborach tutaj.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno przedstawicieli sektora pozarządowego - liderów, członków, wolontariuszy, sympatyków, jak i wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Udział w konferencji należy potwierdzić do 21 kwietnia br. (czwartek) do godz. 16.00 poprzez formularz online.

Informacji nt. Konferencji udziela Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu – tel.: 55 235 33 88 (pn-pt, 7-15), e-mail: r.narnicki@eswip.pl.

Program-Konferencja-plenarna-22-04-2022

Program-Konferencja-plenarna-22-04-2022.pdf
501.1 KB