W niedzielę, 3 września w trakcie Elbląskiego Święta Chleba, odbędą się Targi Przedsiębiorczo-ści Społecznej. Na imprezie pojawią się przedsiębiorcy z subregionu elbląskiego wraz ze swoimi unikalnymi produktami. Zapraszamy na elbląską starówkę od godziny 10:00 do 17:00.

Targi to doskonała okazja do zaprezentowania oferty podmiotów ekonomii społecznej funkcjonujących w naszym regionie. Nasze stoiska wypełnione będą niepowtarzalnymi produktami, oraz ciekawymi warsztatami i pokazami. Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego nauczy jak dawniej wyglądała obróbka lnu i konopi włóknistych, z kolei Stowarzyszenie Health Revolution przy pomocy specjalistycznego sprzętu pokaże jak szybko i efektywnie poprawić swoją sylwetkę, natomiast Stowarzyszenie Babska Wyspa zaprosi do wspólnego tańca Slavika Dance. Stowarzyszenie Inspiratornia wtajemniczy nas w “Mehendi”, czyli sztukę zdobienia ciała henną, a Stowarzyszenie Nowe Monasterzysko zaprosi przybyłych na warsztaty florystyczne. Odbędą się również warsztaty filcowania. Niepowtarzalne przedmioty wykonane podczas warsztatów będzie można zabrać ze sobą.

Udział w Targach Przedsiębiorczości Społecznej to również idealny moment, aby zakupić unikatowe wyroby rękodzielnicze oraz domowe, naturalne przetwory. Każdy zakup dokonany na Targach to zakup produktów oryginalnych, z których część dochodów przeznaczona jest na cele społeczne, a każda sprzedaż to pomoc w ich realizacji.

A po niedzieli i w ciągu całego roku zapraszamy Państwa do kontynuowania zakupów wirtualnych na stronie internetowej www.targes.pl. Tu również znajdziecie Państwo niepowtarzalne produkty i usługi przedsiębiorstw społecznych z naszego regionu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 3 września  (niedziela) od godziny 10:00 na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu.

Program Targów Przedsiębiorczości Społecznej:

 

PROGRAM

10:00-17:00

 

Sprzedaż produktów przedsiębiorstw społecznych

 

Stowarzyszenie Art-kreatywni - Torby bawełniane, przytulanki, poduszki, mydło glicerynowe

Stowarzyszenie Babska Wyspa - Zdrowe przekąski, ekologiczny chleb z różnymi pastami wegetariańskimi i ogórkami kiszonymi, zakwas buraczany, mango lassi, dietetyczne ciasto, naleśniki z dżemem oraz okazjonalne pamiątki z drewna

Stowarzyszenia Dwie Wsie - Etui, portfele

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Nowe Monasterzysko - Domowe wyroby i przetwory: ketchup z cukinii, nutella ze śliwek, ciasta

Stowarzyszenie Inspiratornia - Rożki do aplikacji henny

Stowarzyszenie Kadyny - Wyroby z wełny, ceramika, biżuteria z gliny, ikony, wyroby z filcu

Stowarzyszenie Łęcze Wieś z perspektywą - Domowe przetwory, pierniki, ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem

 

10:00-13:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14:00-17:00

 

Warsztaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty

Naturalna Żywność 
Ukulaj sobie truflę. Warsztaty, na których samodzielnie uczestnicy jarmarku będą przygotowywać trufle z naturalnych produktów, tj. orzechy i bakalie.

Stowarzyszenie Inspiratornia -
MEHENDI - sztuka tymczasowa. Warsztat jest propozycją poruszenia wyobraźni i skorzystania z intuicji tworząc wzory zdobiące ciało. Do malowania posłuży nam naturalna henna. Będziemy malować samych siebie i siebie wzajemnie.

Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego - Pracownia Rzemiosł Dawnych
Warsztat dawnej obróbki lnu i konopi włóknistych. Samodzielnie będzie można tkać i prząść przy wykorzystaniu maszyn z poprzednich epok.

Stowarzyszenie Health Revolution

Żyj zdrowo z Health Revolution - uczestnicy będą mogli skosztować szejków, wykonanych z naturalnych składników, które są idealne po treningu.

Stowarzyszenie Kadyny

Filcowanie na mokro i na sucho. Uczestnicy warsztatu przygotują broszki i breloczki.

Nowe Monasterzysko

Warsztaty florystyczne. Uczestnicy będą przygotowywać kompozycie zrobione ze zbóż i kwiatów nawiązujące do żniw.

13:00-14:00

Pokazy

Stowarzyszenie Health Revolution
Jak szybko i efektywnie poprawić swoją sylwetkę.

Stowarzyszenie Babska Wyspa
Gimnastyka słowiaństa - Slavika dance.

 


 
 
Wydarzenie odbywać się będzie w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.