Swoją wiedzą podzielą się z nami i na pytania odpowiedzą:
* dr Dariusz Błachnio (Wydział Edukacji i Promocji Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie) " Doping, suplementacja oraz leki w sporcie"
(W każdej dobrze zorganizowanej i prawidłowo działającej narodowej agencji antydopingowej funkcjonuje komórka zajmująca się szeroko pojętą edukacją, informacją oraz profilaktyką w zakresie zwalczania dopingu w sporcie. Ponad wszelką wątpliwość tego rodzaju aktywność jest niezbędna i przyczynia się do wzrostu świadomości w obszarze zagadnień związanych z konsekwencjami stosowania dopingu, a w perspektywie przyczynia się do jego eliminacji. Działalność taka jest kierowana do wszystkich osób związanych ze sportem, niezależnie od wieku i pełnionej funkcji. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie realizuje program edukacyjny w zakresie poszerzania wiedzy dotyczącej zjawiska dopingu w sporcie. Organizacjami, z którymi stale współpracuje są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Federacja Sportu Młodzieżowego, polskie związki sportowe oraz inne organizacje, które wspierają program lub są nim zainteresowane. Program skierowany jest do trzech grup odbiorców. Pierwszą, są sportowcy uprawiający sport wyczynowy (kwalifikowany), ich trenerzy oraz personel medyczny. Drugą grupą są młodzi zawodnicy o niesprecyzowanych jeszcze planach dotyczących swojej kariery, ich trenerzy oraz rodzice. Najszerszą grupę odbiorców stanowi młodzież gimnazjalna i licealna, która w szczególny sposób narażona jest na problem dopingu oraz na stosowanie suplementów diety bez wymaganej wiedzy i kontroli).
* Wojciech Pogorzelski (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) "Podstawy psychologii w sporcie młodzieżowym"
* dr Bogdan Tołwiński (MKS Truso, SP Nr 16 Elbląg) "Podstawy żywienia w całorocznym cyklu treningowym"
(Sposób żywienia jest jednym w kluczowych czynników optymalizujących zdolności wysiłkowe sportowców. Racjonalna, zbilansowana dieta, pokrywająca zwiększone u sportowców zapotrzebowanie na energię, białko, witaminy z grupy B i antyoksydanty oraz niektóre sole mineralne, sprzyja poprawie potencjału zdrowotnego oraz zdolności wysiłkowych, a zatem optymalizuje efekty treningu. Realizacja norm fizjologicznego zapotrzebowania na składniki odżywcze wymaga planowania urozmaiconych racji pokarmowych, uwzględniających różnorodne produkty z poszczególnych grup, zgodnie z zaleceniami opracowanymi dla osób o dużej aktywności fizycznej).
WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy serdecznie, ze sportowym pozdrowieniem,
Zespół Organizatorów