Teen Challenge w Polsce prowadzi swoją działalność od ponad 25lat. Elbląski oddział zawiązał się formalnie w październiku 2015r., zaś działania nieformalne miały swój początek na przełomie lata i jesieni 2014r. 21 terenowy oddział Chrześcijańskiej Misji TC tworzy niewielka grupa osób widząca potrzeby drugiego człowieka.

Ich głównym celem jest:
ZWALCZANIE I ZAPOBIEGANIE WYKLUCZENIOM SPOŁECZNYM
oraz
NIESIENIE WSZECHSTRONNEJ POMOCY OSOBOM UZALEŻNIONYM/BEZDOMNYM  W WYJŚCIU Z NAŁOGU
i UŁATWIENIE POWROTU DO ŻYCIA W SPOŁECZEŃSTWIE
Utrzymują się jedynie ze składek członkowskich, datków ludzi dobrej woli. Nie są finansowani ze środków budżetu miasta i nie korzystają z grantów. Ich działania, wkład oraz poświęcony czas są pracą społeczną całkowicie wolontarystyczną.


Można ich spotkać, niezależnie od pogody czy przypadających świąt w każdy piątek o godzinie 17:00 na Placu Dworcowym w Elblągu. Wydają posiłki, motywują do zmiany, dzielą się dobrym Słowem. Niosą pomoc ludziom dotychczas izolowanym, odtrącanym i niezauważanym będącym poza systemem pomocy instytucjonalnej.
Prowadzą Punkt Konsultacyjny,  w którym udzielana jest pomoc osobom będącym
w trudnej sytuacji życiowej, uzależnionym od alkoholu, współuzależnionym jak również bezdomnym, poprzez wzbudzanie motywacji do leczenia odwykowego w ośrodkach terapii długoterminowej.
Organizują dowozy podopiecznych do ośrodków terapii uzależnień na terenie kraju, jak również wyposażają  ich w podstawowe rzeczy osobiste oraz te, które służą do utrzymania higieny.


Wspierają,  oraz niosą pomoc  materialną i duchową osobom przebywającym w ośrodkach, szpitalach oraz zakładach karnych.
Prowadzą spotkania grupowe dla wszystkich zainteresowanych chcących skorzystać ze wsparcia.
Pomagają w załatwianiu formalności związanych z ubezpieczeniem, znalezieniem pracy, pomocy lekarskiej, spraw urzędowych i innych.
Organizują akcje pomocowe dla osób indywidualnych w trudnej sytuacji życiowej.
Umożliwiają kąpiele, strzyżenie oraz przekazują czystą odzież osobom bezdomnym i potrzebującym.


Kształtują właściwe postawy społeczne oparte o chrześcijański system wartości zapraszając ciekawych gości np.: Autorskie spotkanie profilaktyczne o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków, pornografii i przemocy,  „SNAP” – Stop Narkomanii, Alkoholizmowi, Przemocy.
Wyprowadzają z izolacji i alienacji społecznej osoby odrzucone umożliwiając im integrację społeczną, poprzez udział w konferencjach, grupach wsparcia, spotkaniach i innych przedsięwzięciach o charakterze kulturalno-społecznym.


Prowadzą działania w kierunku profilaktyki i upowszechniania wiedzy o kosztach i skutkach wykluczeń społecznych oraz ich podłożu. Warsztaty szkolne : „ Mnie to nie dotyczy” skierowane do młodzieży uczącej sięw elbląskich szkołach.


Utworzyli mini hostel, który spełnia funkcję tymczasowego mieszkania dla  osób: wychodzących z uzależnienia, będących w trakcie terapii odwykowej przyjeżdżających na przepustki lub oczekujących na miejsce w ośrodku oraz tych, którzy zakończyli terapię, do czasu usamodzielnienia się.


Są organizatorami Festynu Rodzinnego dla rodzin oraz samotnych matek objętych wsparciem MOPS.


Dlatego 1% jest dla nich tak bardzo ważny. Dzięki niemu będą mogli pozyskać środki na cele statutowe i dalszą działalność Stowarzyszenia.
Pamiętajcie więc o nich przekazując 1% swojego podatku.
Bez względu na to, czy wypełnicie PIT samodzielnie, czy zrobi to dla Was znajomy lub biuro rachunkowe, zadbajcie o to, by ten numer KRS 0000152376, KONIECZNIE z dopiskiem ODDZIAŁ ELBLĄG został wpisany w formularzu PIT.