- Jestem zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Jest mi niezmiernie miło dlatego też, że ta nasza inicjatywa zyskała tak duże poparcie i cieszyła się tak dużym powodzeniem przez całe lato – mówiła Beata Branicka, prezeska Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?

To właśnie Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zostało laureatem XVIII edycji Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak. Nagrodę przyznano za inicjatywę Miasto.Gramy. W konkursie wyróżniono również Stowarzyszenie Fabryka Dobra za inicjatywę „Polsko-ukraińskie dni otwarte w Fabryce Dobra”.


- To było chyba największą satysfakcją widzieć uśmiechnięte twarze elblążan i tłumy, które uczestniczyły w tych naszych imprezach - mówiła Beata Branicka podczas uroczystości. - Udało nam się to, co sobie założyliśmy, czyli wyciągnęliśmy mieszkańców z domów, sprawiliśmy, że się dobrze bawili, że spędzali z nami czas i że docenili też to, że mogą się bawić i spędzać miło czas przy muzyce, która niekoniecznie jest powszechna, popularna i dobrze znana. Na pewno będziemy kontynuować nasze działania zachęceni takim wyróżnieniem. 


Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Konferencji plenarnej elbląskich organizacji pozarządowych. W trakcie spotkania zebrani mieli okazję zapoznać się z działaniami, które prowadzi ECUS i planami Centrum na kolejny rok. Przedstawiono również założenia Rocznego Programu Współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi na rok 2023.


Spotkanie było świetną okazją do tego, żeby podziękować za wieloletnią działalność organizacjom, które w tym roku obchodzą swój jubileusz. Listy gratulacyjne otrzymali:
- Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek z okazji 25-lecia działalności
- Bank Żywności w Elblągu z okazji 20-lecia działalności
- Fundacja Końskie Zdrowie z okazji 30-lecia działalności
- Elbląski Klub Rotary z okazji 20-lecia działalności
- Gazeta Osób Niepełnosprawnych „Razem z Tobą” z okazji 25-lecia działalności
- Elbląskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością
Intelektualną z okazji 30-lecia działalności
- Polski Związek Pszczelarski z okazji 100-lecia działalności.

Na zakończenie spotkania odbył się panel dyskusyjny dotyczący środków z zakresu Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur 2021-2027.