Najważniejsze regulacje ustawy o ekonomii społecznej, usługi społeczne szansą dla rozwoju ekonomii społecznej, a także możliwości i wyzwania dla rozwoju usług społecznych na Warmii i Mazurach – to wiodące tematy XV Elbląskiej Konferencji Ekonomii Społecznej, która odbędzie się 15 grudnia w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. W programie wydarzenia nie zabrakło warsztatów z ekspertami.

Uczestnicy Konferencji dowiedzą się jak przebiegają prace nad tworzonym Regionalnym planem deinstytucjonalizacji usług społecznych oraz jakie możliwości daje program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 w kontekście tworzenia centrów usług społecznych i finansowania usług społecznych. Przedstawione zostaną przykłady procesów deinstytucjonalizacji w różnych częściach Polski oraz na przykładzie elbląskiego CUS będzie można przekonać się jak wyglądało przekształcenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych, na jakie napotkano wyzwania i z jakich nowych usług obecnie korzystają mieszkańcy Elbląga.


Program Konferencji dostępny jest poniżej.


Udział w wydarzeniu należy zgłosić do 9 grudnia br., wypełniając formularz zgłoszeniowy online: www.bit.ly/konferencja-ES-Elblag, e-mailowo: r.narnicki@eswip.pl lub telefonicznie: 55 236 27 16.
 

 

2022-12-15_-_Konfernecja_ES_-_program.pdf
146.2 KB