Czy organizacje pozarządowe powinny bać się współpracy ze stowarzyszeniami i fundacjami z innych europejskich krajów? Jak na rozwój NGO wpływa wymiana doświadczeń i dobrych praktyk? O tym podczas Kawiarenki Obywatelskiej, która odbędzie się w czwartek 25 listopada 2022 (początek o godz. 11.30) w Domu pod Cisem przy ul. Stawidłowej 3 w Elblągu.

W spotkaniu wezmą udział goście z trzech francuskich stowarzyszeń: Rich'ESS, Côtes d'Armor-Warmia i Mazury oraz Kéjal, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach ze współpracy międzynarodowej. A mają ich niemało, gdyż warmińsko-mazursko-bretońska współpraca trwa już ponad 30 lat. W jej ramach zrealizowano wiele wspólnych działań angażujących młodzież i dorosłych w różnych dziedzinach - edukacja, ekonomia społeczna, rozwój obszarów wiejskich, kultura, historia.


Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Inkubatory NGO Warmii i Mazur” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.