W środę 31 sierpnia 2022 w godz. 17.00-19.00 odbędzie się spotkanie online: Na czym polega „patrzenie władzy na ręce”? poświęcone działalności strażniczej i monitorującej. Prowadzą

Zakres tematyczny:
•    poznanie działań różnych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, watchdogów,
•    wyjaśnienie podstawowych pojęć: informacja publiczna, kontrola obywatelska, monitoring,
•    rozmowa o tym, kto i w jaki sposób może takie działania prowadzić,
•    przykłady działań wykorzystujących dane publiczne,
•    omówienie pomysłów na działania.


Spotkanie poprowadzi pani Agnieszka Podgórska – absolwentka Kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektorka ds. edukacji i networkingu w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, od lat dba o wsparcie osób oraz organizacji, które zajmują się kontrolą obywatelską lub chcą zacząć działać w tym obszarze, organizuje m.in. kurs „(Bez)Nadzieja małej i dużej gminy”, Szkołę Inicjatyw Strażniczych (siecobywatelska.pl/sis).


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem, w szczególności członków zarządów, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy w terminie do 29 sierpnia 2022 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/dDn6Bwdfi8Wd4oJR8


Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur” realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem strategicznym projektu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.