„Scena przy stoliku” zaprasza na ostatnie w tym sezonie teatralnym spotkanie. Na koniec – monodram w wykonaniu Natalii Krystowskiej aktorki Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W jej wykonaniu usłyszymy tekst Michała Siegoczyńskiego „…syn”. 29 czerwca 2022 (czwartek) o godz. 18.00 na dużą scenę elbląskiego teatru zapraszają organizatorzy - Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Jest to psychologiczne studium kobiety, która z miłości utraciła kontrolę nad własnym życiem. Iluzja szczęścia, za którą goniła, spustoszyła dokumentnie jej świat. Dramatyczne fakty mieszają się i doprowadzają do poświęcenia własnego dziecka w walce o ukochanego mężczyznę. Sztuka to opowieść, która jest próbą powrotu, próbą odnalezienia na nowo sensu własnego życia. Oto przed widzami staje naiwna dziewczyna z prowincji, która opowiada o swoim zachłyśnięciu się wielkim miastem i imponującym jej fajną furą chłopakiem. Mówi 
z egzaltowaną manierą gości talk-show. Tyle tylko, że w to, co w telewizyjnym programie zazwyczaj jest ładnie opakowaną bajką, wkracza brutalne życie. Ta opowieść nie skończy się szczęśliwie, choć, jak to u Siegoczyńskiego bywa, nic nie jest dopowiedziane do końca.


Bilety w cenie 10 zł.