Drodzy mieszkańcy Elbląga, rusza Program ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ na rok 2022.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, wraz z samorządem, realizuje akcję pomocową, którą kierujemy do Elblążan od 65 lat, samotnych, niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy i wsparcia w codziennych sprawach, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów. Pandemia pokazała Nam, że wokół Nas jest szereg osób, które potrzebują pomocy!
Potrzebujesz wsparcia lub ktoś z twojej najbliższej okolicy go potrzebuje- daj znać!
JAK SKORZYSTAĆ Z POMOCY UDZIELANEJ W RAMACH PROGRAMU WSPIERAJ SENIORA?
- Dokonaj zgłoszenia dzwoniąc na infolinię- 22 505 11 11 poinformuj, że potrzebujesz pomocy. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże Twoją prośbę o pomoc do Elbląskiego Centrum Usług Społecznych w Elblągu lub bezpośrednio do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu, gdzie otrzymasz potrzebne informacje oraz pomoc.
- Centrum Wolontariatu ustali zakres wsparcia oraz termin pierwszej wizyty w miejscu zamieszkania w celu zweryfikowania zgłoszonej potrzeby.
Działania w ramach programu ‘’Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022’’ rozpoczęliśmy na początku kwietnia. Oprócz codziennej pomocy w robieniu zakupów, wsparciu w załatwianiu spraw urzędowych itd., udało Nam się również zakupić paczki świąteczne dla Naszych 50-ciu seniorów, dzięki czemu sprawiliśmy, że świąteczny czas był dla nich spokojny i pełen radości.
 
Więcej szczegółów nt. programu:
Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu
Tel.: 55 235 18 85
e-mail: wolontariat@centrumelblag.pl
Ul. Związku Jaszczurczego 17/2
oraz
Elbląskie Centrum Usług Społecznych
Tel.: 55 625 61 00
e-mail: ecus@ecus.pl
Ul. Winna 9