Zapraszamy na spotkanie informacyjne dot. Programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, w partnerstwie z Federacją FOS-a realizuje  program Korpusu Solidarności w województwie warmińsko-mazurskim.

            W związku z tym będziecie mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniach, szkoleniach, akcjach wolontariackich, konkursach. Będzie prowadzone poradnictwo oraz pośrednictwo wolontariatu, dzięki któremu wolontariusze i organizację będą mogli odnaleźć się i nawiązać współpracę.
Organizowane będą też działania na poziomie ogólnopolskim: m.in. fora wolontariatu, system wsparcia i motywacji - czyli system benefitowy dla wolontariusza, obozy letnie dla wolontariuszy, konkursy itp. a więc same dobre rzeczy! O tych wszystkich wydarzeniach będziemy na bieżąco infomować.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zaprasza tych obecnych wolontariuszy oraz wszystkich, którzy chcieliby nimi zostać na spotkanie dotyczące ogólnopolskiego projektu „Korpus Solidarności”- Programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego.

Korpus Solidarności jest WIELOLETNIM PROGRAMEM – pierwszym w Polsce, w tak dużej skali - wspierającym wolontariuszy i angażującym organizacje pozarządowe.


Spotkanie odbędzie się 30.08.2019 r. o godzinie 12:00  w Sali 104 Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Zw. Jaszczurczego 17 (I piętro).

Podczas wspólnego spotkania dowiecie się:

1. Czym jest Korpus Solidarności (KS).

2. Dla kogo jest KS?

3. W jakim celu powstał KS?

4. Jak dołączyć do KS?

5. Dlaczego warto zostać członkiem KS?

6. Kto organizuje działania w ramach KS.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy przyjmowane są w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 26 w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00, telefonicznie pod numerem 55 235-18-85 lub mailowo pod adresem wolontariat@centrumelblag.pl. W treści meila prosze podać imię i nazwisko, nr telefonu. Na zgłoszenia od osób zainteresowanych czekamy do dnia 28 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy! Przekonacie się dlaczego warto zostać członkiem Korpusu Solidarności !

Spotkanie realizowane jest w ramach „Korpusu Solidarności- Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.