Już w sobotę (17.08) o godz. 11.00 w Parku Leśnym Bażantarnia (przy wiacie „Margitka”) odbędzie się Piknik Rodzinny, przygotowany przez „Teen Challenge” Chrześcijańską Misję Społeczną Oddział w Elblągu.

Piknik Rodzinny to inicjatywa, którą mamy przyjemność organizować dla elbląskich rodzin już po raz trzeci. Jest ona objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląg, zaś  Patronat Medialny  sprawuje Redakcja Gazety „Dziennik Elbląski”.  Wydarzenie, jak sama nazwa mówi ma charakter pikniku – kreatywnie zorganizowanego wypoczynku i jest skierowane do rodzin, samotnych matek z dziećmi, seniorów  oraz wszystkich zainteresowanych „dużych” i „małych” – mówi Beata Grzeszczuk z „Teen Challenge”.

Inicjatywa jest  skierowana do lokalnej społeczności i tworzy ją wiele podmiotów/ partnerów/ darczyńców z terenu naszego miasta, którzy w różnoraki sposób włączyli się w to przedsięwzięcie.


Celem organizowanego wydarzenia jest m.in. integracja rodzin, dorosłych i dzieci oraz młodzieży z różnych środowisk, wspólnie spędzony czas oraz wypoczynek na świeżym powietrzu w atmosferze chrześcijańskich wartości, Ewangelii, dobrego słowa, miłości i empatii.


Piknik Rodzinny jest imprezą bezalkoholową.  Wstęp oraz wszystkie przygotowane atrakcje, w tym wydane posiłki, napoje, owoce i  słodycze są bezpłatne.


W programie Pikniku:
- występ chrześcijańskiej grupy muzycznej
- gość specjalny
- autorskie historie ludzi, którzy przeszli przez: nałogi, więzienie, odrzucenie i dziś żyją jako pełnowartościowi obywatele
- zabawy prowadzone przez grupę animatorów w tym:
-duża dmuchana zjeżdżalnia
-wata cukrowa
-malowanie twarzy
- kolorowe warkoczyki
-balonowe modelowanie (zwierzątka)
-duże bańki mydlane
-robienie mydełek glicerynowych

Inne atrakcje:
- „ rzut podkową” - rodzinny konkurs z nagrodami
- „ rodzinne drzewo pytań” rozrywka z upominkami
- warsztaty z pszczelarzem (o życiu w ulu, kogo się bać -prawda i mit o pszczołach, osach itp. czym jest, jak wygląda i jak smakuje miód oraz wiele innych ciekawostek)
Poczęstunek:
- gulaszowe z warzywami  „gorący kociołek” - Teen Challenge
- zupa przygotowana przez Elbląski Klub Szefów Kuchni
- zupa niespodzianka – Restauracja DUCHÓWKA
- kawa,  herbata, woda do picia
- lody, pączki i owoce
- na zakończenie spotkania ok. godz. 15.00 ognisko z pieczeniem kiełbasek.