Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na czwarte popołudnie z XXII Letnim Salonem Muzycznym Bażantarnia 2019. 21 lipca 2019 r., tradycyjnie o godz. 17.00, na scenie muszli koncertowej wystąpi Oskar Mir wraz z przyjaciółmi. Wstęp wolny.

Jak mówi artysta, koncert niedzielny opisują słowa: [...] hasłami przewodnimi powinny tego dnia takie pojęcia, jak: rytuał, hipnoza, oczyszczenie. Chociaż brzmi enigmatycznie - może okazać się równie intrygujące. Sam artysta zapewnia, że podróż po tym, co drzemie w podświadomości i tym, co tajemnicze to w sensie twórczym jeden z istotniejszych aspektów jego problematyki. Lubię zwracać uwagę na fakt, że jako społeczeństwo nie do końca wiemy czym jest miłość. Całkiem sensownym medium badania tego zjawiska wydaje mi się sztuka - na przykład zawieranie w niej sentymentów, zadawanie pytań w przestrzeń. Kto wie dokąd te pytania dotrą? Choć to nie jedyna tematyka moich utworów - na pewno w wymownych refrenach będzie to można wyraźnie odczuć. Oprócz tego mam tendencję do filozofowania i mam wykształcenie w zakresie biologicznym, w zakresie ochrony środowiska - to też chyba mocno rzutuje na treść, chociaż w sensie poetyckim chyba inaczej, niż większość odbiorców mogła by się tego spodziewać.

Kim jest Oskar Mir? Utalentowanym elbląskim artystą młodego pokolenia. W tym roku pracuje nad debiutanckim wydawnictwem, które realizuje również dzięki stypendium ,,Promocje 2018" Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i Stypendium Artystycznemu Prezydenta Elbląga. Niedawno brał udział w serii koncertów na wiosennych festiwalach muzycznych - grał wówczas w duecie z Karoliną Stankiewicz - wokalistką i pianistką z Kalisza. Jesienią i zimą planuje odwiedzać kluby w Polsce z gotowym materiałem w swoim najbardziej solowym wydaniu - przy wsparciu kontrolerów i elektroniki, nie porzucając jednak gitary, basu i wokalu. Taką też odsłonę i aranżacje premierowo chciałby przedstawić elbląskiej publiczności.

Drogę twórczą artysty można śledzić facebookowym fanpage'u Oskara Mira, gdzie pojawiają się właśnie krótkie formy filmowe ze studia, w których relacjonuje swoje odczucia na temat nagrywania utworów i sytuacji okołomuzycznych. Wszystkich chętnych do sprawdzenia, co słychać i jak potoczy się dalsza historia artysty - zapraszamy do śledzenia na stronie.

Koncertowi towarzyszyć będzie konkurs zatytułowany XXI wiek – życie muzyczne Elbląga.

 

Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC.  Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i RMF Classic współpraca redakcyjna.

 

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.