Tym razem w ramach Akademii Rozwoju Lokalnego proponujemy organizacjom z Elbląga potężny zastrzyk wiedzy i narzędzi, dzięki którym będziecie mogli zwiększyć swoją KREATYWNOŚĆ. Warsztaty odbędą się 11 i 12 czerwca. Co może dać Waszej organizacji? Z pewnością usprawni tworzenie nieszablonowych projektów i realizację wyjątkowych inicjatyw społecznych.

Kreatywność nie jest cechą wrodzoną - odpowiedni trening i ćwiczenie wyobraźni sprawia, że każdy może stać się ekspertem od generowania pomysłów.  Trening Kreatywności - twórcze myślenie, ma na celu zachęcenie Uczestników/czek do umiejętnego wykorzystywania niestandardowego, abstrakcyjnego toku myślenia i rozszerzania repertuaru swoich zachowań.


Warsztat poprowadzi Kamila Kulpa, liderka procesu edukacji w szkołach rozwojowych. Realizuje szkolenia psychoedukacyjne, warsztaty rozwojowe i artystyczne. Z wykształcenia pedagog, socjoterapeutka i trenerka, a także terapeutka w procesie certyfikacji. Prezeska Fundacji Psychoedukacyjnej ASPIRACJE, członkini zarządu Forum Animatorów Społecznych oraz Kaczego Bagna-Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Autorka Przeglądu Kabaretów HIHIHAHA i realizatorka wielu projektów unijnych, od lat związana z III sektorem.


Warsztat ma na celu m.in.:

 

Program szkolenia:

Dzień I
10.00 - 11.30  Wstęp, rozgrzewka twórcza
11.30 - 13.10  Jak pokonać blokady w myśleniu twórczym?  Giętkość myślenia, myślenie dywrgencyjne,
13.10 - 14.40  Płynność i oryginalność twórczego myślenia
14.40 - 15.10  Obiad
15.10 - 16.30  Twórcze widzenie świata – myślenie pytajne

Dzień II
09.00 - 11.00  Twórcze myślenie – myślenie kombinacyjne
11.00 - 13.15  Twórcze przekształcanie – myślenie transformacyjne
13.15 - 15.00  I co z tą kreatywnością? 
15.00  Zakończenie szkolenia, obiad

To drugie z pięciu szkoleń ARL. Organizacje biorące aktywny udział w Akademii Rozwoju Lokalnego będą mogły zawalczyć o sfinansowanie inicjatyw społecznych do 4 tys. zł.


Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmowane są do 5 czerwca 2019. Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest tutaj.

Informacji na temat szkolenia udziela Justyna Duks, j.duks@eswip.pl, 55 236 27 16. 


Warsztat organizowany jest w ramach Akademii Rozwoju Lokalnego, w projekcie Elbląski Inkubator Obywatelski, finansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.