XI Elbląski Bieg Piekarczyka wystartuje już 2 czerwca. Tego dnia będzie się dużo działo. Będzie też można wspomóc elbląskiego wolontariusza, Kamila, któremu potrzebny jest rower typu handbike.

        Nie po raz pierwszy biegacze okazują wielkie serce dla osób potrzebujących. Zbiórki pieniędzy stały się już niemal tradycją podczas imprez biegowych organizowanych w naszym mieście. Nie inaczej będzie także podczas XI Biegu Piekarczyka, kiedy to każdy chętny będzie mógł wspomóc Kamila Grzankę. Kamil od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to jest aktywny społecznie, sport jest jego pasją, dużo trenuje, osiąga wiele sukcesów. Rower handbike, o którym marzy, umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście, a przede wszystkim wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną, jak i sportową, zwiększy jego możliwości.
Kamil jest wieloletnim wolontariuszem  Centrum Wolontariatu w Elblągu, jest niezwykle wrażliwy na potrzeby innych. Nie oszczędza swojego wolnego czasu, zawsze można na niego liczyć, chętnie pomaga innym, a teraz sam potrzebuje pomocy.
     Akcję charytatywną na ten cel podczas imprezy będą prowadzili wolontariusze Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Będą oni ubrani w charakterystyczne koszulki i  identyfikatory. Pieniądze będą zbierali do specjalnie oznakowanych puszek. Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Spraw wewnętrznych i Administracji pod nr: 2018/3907/OR.
Jak jeszcze można pomóc Kamilowi? Darowizny można wpłacać na konto Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu , numer konta: 92102017520000010200555425 PKO Bank Polski. Tytuł wpłaty: „dla Kamila”
 
Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka jest GE Power, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda. Imprezę wspiera tradycyjnie już Miejskie Centrum Wolontariatu.