To ostatnie przed wakacjami spotkanie „Sceny przy stoliku”. Zaprezentowana zostanie komedia duetu niemieckich dramaturgów Folkera Bohneta i Alexandra Alexa "Oskar dla Emily" w przekładzie Jacka Kaduczaka. To historia o wspólnym starzeniu się dwojga ludzi połączonych tą samą pasją. Projekt realizowany jest przez Teatr im. A. Sewruka w Elblągu we współpracy z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym.

„Oskar dla Emily”, to dynamiczna i dowcipna opowieść o szacunku i miłości, ale bez sentymentalizmu. Tekst na elbląskiej scenie zinterpretują: Maria Makowskiej- Franceson, Jerzy Przewłocki i Mikołaja Ostrowski.


 Co czują do siebie po 45 latach wspólnego życia małżonkowie? Czy jest to rutyna i śmiertelna nuda a może rozczarowanie i obojętność? …możliwości są nieograniczone. Bohaterowie to Emily i Henry  para starych, niespełnionych aktorów. Marzyli o filmie, sławie i willi w Beverly Hills. Co mają? Ko jest źródłem ich radości? Kim jest Jeff? – czy tylko dostawcą jedzenia i wdzięcznym słuchaczem?.  O tym możan przekonać się już 28 maja 2019 r. przychodząc (może w oskarowych kreacjach?) na Małą Scenę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Początek „Wieczoru Oskarów” o godz. 18.30.

Wstęp wolny!


Autorami tekstu „Oskar dla Emily” są: Folker Bohnet - od ponad 30 lat jest gwiazdą licznych produkcji teatralnych. Obecnie zajmuje się reżyserią i pisze komedie wraz z Alexandrem Alexym (np. In andern Umständen). Alexander Alexy - czynny zawodowo dentysta, jak również zawodowym tancerzem, który grał w wielu musicalach. Poza „In andern Umständen” napisał  z Folkerem Bohnetem  „Skazanych na miłość” i „Oskara dla Emily”, wystawioną w 2012 r. na Scenie Prezentacje w reż. Romualda Szejda, a następnie w Teatrze Polskim w Szczecinie w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego. Premiera „Skazanych na miłość” miała miejsce w lipcu 2017 roku w Teatrze Komedia w Warszawie w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.