Gdzie teren zielony, a gdzie grządki z kwiatami? W którym miejscu najlepiej umieścić ławki i stoły? Stowarzyszenie ESWIP zaprasza 16 maja o godz. 16 do wspólnego zaplanowania ogrodu społecznego przy ul. Stawidłowej 3.

Od czerwca, przy ul. Stawidłowej zamierzamy tworzyć ogród społeczny – kawałek zieleni z dostępem dla wszystkich – mówi Justyna Duks ze Stowarzyszenia ESWIP. Chcemy go organizować wspólnie z mieszkańcami Zawodzia, działającymi tu organizacjami i przedsiębiorstwami. Nadać mu funkcje, zgodnie z potrzebami nas wszystkich. 

Ogród społeczny będzie miejscem dla każdego, dlatego liczy się każdy głos w tej sprawie. Pierwszym krokiem w tworzeniu koncepcji będzie… spotkanie przy grillu! Stowarzyszenie ESWIP zaprasza na wspólne opracowanie projektu ogrodu oraz do obejrzenia przykładów takich miejsc w Polsce i na świecie. 

Jeśli chcesz, aby było to nasze wspólne miejsce, włącz się. Do zobaczenia na grillu 16 maja przy ul. Stawidłowej 3, zaczynamy o godzinie 16  – dodaje Justyna Duks.

 

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Elbląski Inkubator Obywatelski”, finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.