W sobotę 23 czerwca 2018 na Starym Mieście w Elblągu stowarzyszenia, fundacje i przedsiębiorstwa społeczne spotkają się z mieszkańcami i turystami podczas 19. Forum Organizacji Pozarządowych oraz Targów Ekonomii Społecznej.

Tegoroczny FIP to okazja do zaprezentowania szerokiej gamy działań elbląskiego trzeciego sektora. Przy ul. Stary Rynek, na odcinku pomiędzy ulicami Mostową oraz Rybacką (na wysokości Ratusza Staromiejskiego i Katedry) powstaną strefy, w których wystawcy będą prezentować gościom różnorodne formy działań “engieosów” z naszego miasta i regionu.


Pozarządowe miasteczko składać się będzie z kilku stref:


Strefa informacyjna to namiot o powierzchni 3x3 m, w którym umieścić można ulotki oraz materiały promocyjne i informacyjne o codziennej działalności organizacji pozarządowych.


Na Strefę spotkań przeznaczymy namiot o powierzchni 5x10 m, wyposażony w stoliki, krzesła i pufy, w którym będzie można spotkać się z odwiedzającymi imprezę gośćmi oraz osobami z organizacji uczestniczących w Forum i Targach lub zorganizować dyskusję na ważne dla elbląskiego trzeciego sektora tematy.


Tegoroczna impreza nie obędzie się bez Strefy warsztatowej. Do zagospodarowania przez organizacje będzie 40 m2 otwartej powierzchni wyłożonej sztuczną trawą oraz kilkunastoma leżakami do dyspozycji. Czekamy na zgłoszenia aktywnych form, w których może wziąć udział od 5 do 25 osób. Ważne jest by warsztaty  były zorganizowane tak, by uczestnicy mogli dołączyć do nich lub zrezygnować w dowolnym momencie, nie wpływając na ich przebieg (np. joga, zumba, tworzenie form przestrzennych, itp.). Mamy możliwość kupić materiały do przeprowadzenia warsztatów. Ich ilość uzależniona jest od rodzaju i ilości zgłoszonych pomysłów.


W Strefie sprzedaży (namiot o powierzchni 5x10 m), jak łatwo się domyślić, zainstalują się te organizacje i przedsiębiorstwa społeczne, które podczas Forum i Targów planują prowadzić sprzedaż swoich produktów. Każdy sprzedawca otrzyma jednolity graficznie, przygotowany przez nas cennik (na podstawie przesłanych w formularzu zgłoszeniowym informacji). Warunkiem udziału w strefie sprzedażowej jest umieszczenie lub aktualizacja oferty w serwisie www.targes.pl . My zapewniamy bezpłatne korzystanie z prądu, natomiast organizacje odpowiadają za legalność prowadzonego handlu oraz przygotowanie i rozstawienie stoiska. Oferta dostępna tylko dla podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, spółek non-profit itp.).


Strefa różnorodności – ten namiot przygotowany będzie dla organizacji, które w swojej ofercie nie mają warsztatów i produktów do sprzedaży, ale będą spotykać się bezpośrednio z odwiedzającymi FIP przy stoiskach umieszczonych w namiocie.


Jako organizatorzy zapewniamy:
- miejsce w namiocie (w adekwatnej do przesłanej oferty strefie),
- miejsce na rozstawienie własnego namiotu (po wcześniejszym zgłoszeniu),
- możliwość prezentacji swojej oferty z wykorzystaniem zapewnionego przez nas nagłośnienia,
- poczęstunek obiadowy, napoje, kącik z kawa i herbatą,
- dostęp do prądu (zgłoszony wcześniej w formularzu).


Czekamy także na oferty na przygotowanie poczęstunku (tradycyjnego i wegańskiego) dla współorgnizatorów wydarzenia (ok. 100 osób).

 

Na Wasze propozycje zawarte w formularzu zgłoszeniowym czekamy do 25 maja br. (piątek).

Jeśli potrzebujecie inspiracji lub chcecie trochę powspominać, zerknijcie do galerii z ubiegłorocznego Forum i Targów.


Kontaktujcie się z nami:
- program, warsztaty, stoiska nie-sprzedażowe, koordynacja całości - Justyna Duks, j.duks@eswip.pl
- promocja imprezy, aktywność w social mediach - Rafał Narnicki, r.narnicki@eswip.pl
- strefa sprzedaży - Ania Śledzińska, a.sledzinska@eswip.pl