W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 Miejskie Centrum Wolontariatu organizuje akcję „Pierwszy dzwonek”, która ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży z placówek tj.: Socjalizacyjna Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Orle Gniazdo" w Marwicy.

            Znając ich zapotrzebowanie pragniemy zebrać artykuły szkolne, które chociaż po części wypełnią lukę i przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku szkolnego.Każda ryza papieru, ołówek czy długopis na pewno będzie cennym darem.

Zbieramy: zeszyty, okładki, notatniki, teczki tekturowe,kredki ołówkowe, kredki świecowe, pastele, pisaki, ołówki, pióra, długopisy, flamastry,bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, wycinanki, papier xero,bibułę, krepinę,plastelinę, modelinę, farby, pędzelki,gumki do ścierania, temperówki, kleje, nożyczki, linijki, cyrkle,piórniki, plecaki, śniadaniówki, bidony, worki na obuwie,
Oraz wszelkie inne artykuły szkolne…

            Akcja związana ze zbiórką artykułów szkolnych potrwa do 18 września 2018 r.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 55 235 18 85, bądź e-mailowo: wolontariat@centrumelblag.pl.

Zebrane artykuły można przynosić do naszego biura znajdującego się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 26, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.