„Jazz w lesie”, to kolejny koncert XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i holenderska Fundacja MMusic. Fundacja, z którą od kilku już lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne współpracuje, powstała z miłości do muzyki.

Małgorzata Smółka, mieszkając od wielu lat w Holandii, starała się zawsze pokazywać Polskę z jak najlepszej strony a muzyka jazzowa jest tym, z czego możemy, my Polacy,  być niezwykle dumni.  Jednocześnie, będąc mieszkanką Królestwa Niderlandów  pokazuje polskiej publiczności to, co najlepsze w jazzie holenderskim. Polska muzyka jazzowa nie jest w Holandii zbyt znana a  o holenderskim jazzie w Polsce również wiadomo niewiele.

Dzięki współpracy z Fundacją już w najbliższą niedzielę (15 lipca 2018 r.) w muszli koncertowej w Bażantarni wystąpi znakomity kwartet „Ben van den Dungen Quartet” w składzie: Ben van den Dungen – saksofony, Miguel Rodriguez – klawisze, Marius Beets – gitara basowa i kontrabas, Gijs Dijkhuizen – perkusja. Ich zespół, to wyjątkowa mieszanka bardzo silnych osobowości scenicznych, które tylko jazz może połączyć w jednym projekcie. Artyści pochodzący z różnych końców świata i przestrzeni muzycznych, łączący swój talent tu i teraz. Rezultatem jest płyta dająca słuchaczowi mieszankę „happy feel” i stuprocentowego jazzu. Liderem grupy jest  Ben van den Dungen -  ukończył Royal Academie of Music w Hadze w roku 1988 w klasie saksofonu sopranowego i tenorowego. Jego kariera jako muzyka jazzowego nabrała rozpędu po otrzymaniu NOS Jazz Award w roku 1985. Grał z wieloma zespołami iw  sumie zagrał ponad 5500 koncertów w ponad 70 krajach. Między innymi z „Tango Extremo”, które publiczność Elbląga miała już okazję poznać w czasie ich trasy koncertowej po Polsce w 2015 roku. W roku 2012 założył własny zespół, czyli  „Ben van den Dungen Quartet”. Do tej pory ukazały się trzy albumy tej formacji: “Ciao City” z roku 2012, „A Night At The Club” z roku 2014 oraz najnowszy - „2 sessions” z roku 2017.  

Organizatorem koncertu jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Tradycyjnie już koncertom będą towarzyszyły konkursy a ten będzie związany tematycznie z życiem muzycznym Elbląga. Będzie możliwość pogrania przed koncertem   w gry planszowe a przewodnikiem, instruktorem po grach będą animatorzy z „Planszówkarni”. Początek tradycyjnie o godz. 17.00 – zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni.

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg a tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Fundacja MMusic (Holandia),  PTTK Oddział Ziemia Elbląska

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl; Telewizja Truso; RMF Classic współpraca redakcyjna.