W niedzielę 8 lipca 2018 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejny koncert XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018. Tym razem w muszki koncertowej wystąpi „Knitter’s jazz band” w składzie: Roman Apoloniusz Knitter (wokal, gitara), Grzegorz Jundziłł (instrumenty klawiszowe), Wojciech Szewczyński (perkusja), Anna Mastalerz (narrator). Początek o godz. 17:00.

W niedzielę 8 lipca 2018 kolejny koncert XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018. Tym razem, na życzenie widzów, wystąpią muzycy reprezentujący elbląskie środowisko muzyczny. „Knitter’s Jazz Band” tworzą: Roman Apoloniusz Knitter (wokal, jazz guitar, lider Knitter’s Jazz Band),  Grzegorz Jundziłł  (instrumenty klawiszowe),  Stanisław Żylis (bass), Wojciech Szewczyński  (perkusja). Towarzyszy im  Anna Mastalerz, która w trakcie koncertu będzie narratorem – przewodnikiem po prezentowanych utworach.

Lider zespołu od ponad 50 lat jest związany z elbląską sceną muzyczną. Współorganizator i członek  kilkunastu legendarnych już dzisiaj formacji elbląskiej muzyki rock’owej i jazz rock’owej. Od 2008 r. ma za sobą cykle klubowych koncertów unplugged. Organizator Benefisu Pokolenia Muzyków i Działaczy Kultury Elbląskiego Rock and Roll’a,- będącego wydarzeniem bez precedensu jaki się odbył na Wyspie Bukowiec w lipcu 2011r. Zrealizował własne projekty solowych koncertów z największym   dobrze przyjętym autorskim koncertem programowym  „Z Piosenką Od Paryża Do Broadway’u” jaki odbył się  w 2016r. i do dziś oglądanym przez internautów.  Sukces wykonanych piosenek jazzowych Broadway’u przyczynił się do założenia w 2017 r. formacji jazzowej Knitter’s Jazz Band złożonej z doświadczonych muzyków z Olsztyna, Elbląga i Pasłęka wraz z liderem wykonującym swingowe piosenki old jazzu oraz latino jazzu.

Organizatorem koncertu jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Tradycyjnie już koncertom będą towarzyszyły konkursy a ten będzie związany tematycznie z życiem kulturalnym Elbląga. Będzie możliwość pogrania przed koncertem w gry planszowe a przewodnikiem, instruktorem po grach będą animatorzy z „Planszówkarni”.

Początek tradycyjnie o godz. 17.00 – zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni.

Projekt realizujemy przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg a tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Fundacja MMusic (Holandia),  PTTK Oddział Ziemia Elbląska

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl; Telewizja Truso; RMF Classic współpraca redakcyjna.