Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, w partnerstwie z Federacją FOSa realizuje program Korpusu Solidarności w województwie warmińsko-mazurskim. Strategicznym celem Programu jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego i długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat.

Korpus Solidarności jest dla wszystkich, bo przecież każdy może być wolontariuszem! Mamy również ofertę dla organizacji i instytucji, które przyjmują wolontariuszy i dla tych, które nad współpracą z wolontariuszami dopiero się zastanawiają. Korpus jest propozycją włączenia się i angażowania w działania społeczne na polu wolontariatu. Wszystkie działania Korpusu mają podnieść rangę działań wolontariackich, spopularyzować wolontariat długoterminowy i zachęcić obywateli do zaangażowania się w długoterminową działalność wolontariacką, aby wolontariat stał się częścią ich życia.
Jak dołączyć do Korpusu Solidarności?
Trzeba zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu (SOW), który łączy ze sobą wolontariuszy z organizacjami/instytucjami. A to wszystko na stronie korpussolidarnosci.gov.pl
Dlaczego warto być członkiem KS?
✔️Doceniamy, wspieramy, motywujemy wolontariuszy:
Konkursy – promujące i nagradzające wolontariuszy
System benefitowy dla członka KS – można będzie korzystać z bonusów, ulg i atrakcji od partnerów programu
Bony edukacyjne, minigranty na realizację autorskich projektów
Obozy wolontariackie
✔️Edukujemy:
Oferujemy szkolenia podstawowe i rozwijające dla wolontariuszy
Wsparcie wolontariatu szkolnego
Szkolenia dla nauczycieli Szkolnego Korpusu Solidarności
Staże rozwojowe dla koordynatorów wolontariatu,
Dla najaktywniejszych wolontariuszy przewidziane są szkolenia liderskie
Dostęp do bazy wiedzy online na stronie programu,
Świadczymy poradnictwo
✔️Wspieramy organizacje/ instytucje:
Prowadzimy doradztwo, szkolenia z zakresu współpracy z wolontariuszami, motywowania i nagradzania
Realizujemy inicjatywy lokalne koalicji społecznych
Inicjujemy wymianę doświadczeń poprzez fora, spotkania, debaty
Udostępniamy system SOW – aby znaleźć wolontariuszy dla organizacji
Zapraszamy na ogólnopolskie spotkania i wydarzenia
To co wyróżnia Korpus Solidarności, to możliwość włączenia się w działania wolontariatu na różne sposoby, dzięki czemu możemy dopasować formę działania do naszych możliwości i wolnego czasu, jakim dysponujemy.
Chcesz zacząć działać? Wszystkich zainteresowanych ideą wolontariatu, zapraszamy do kontaktu pod nr 55 235-18-85 , e-mail: wolontariat@centrumelblag.pl!
 
Zadanie realizowane jest w ramach „Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu- edycja 2021-2023” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.