W trakcie Dni Elbląga Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Biblioteka Elbląska zapraszają na warsztaty (22.06) i spektakl (23.06) w oparciu o książkę „Pyza na polskich dróżkach”. Wstęp wolny.

22 czerwca, godz. 12.00-14.00, Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj ul. Zamkowa 1
Warsztaty czytelnicze inspirowane książką dla dzieci pt. „Pyza na polskich dróżkach” Hanny Januszewskiej, połączone z grami i zabawami rodzinnymi

23 czerwca, godz. 17.00 (sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7)
Spektakl „Pyza na polskich dróżkach” w wykonaniu teatru TeatRylee

O spektaklu:
Jeżeli sądzicie państwo, że przedmioty codziennego kuchennego użytku mogą służyć wyłącznie przyrządzaniu potraw, to koniecznie musicie obejrzeć to przedstawienie! W rękach naszych aktorek zwyczajny wałek do ciasta, lejek czy forma do pieczenia, całkowicie zmieniają swoją funkcję i stają się postaciami z bajki. Ulepioną przez gospodynię tradycyjną polską kluskę - PYZĘ - ogarnia pasja wędrówki. Droga prowadzi przez cały nasz kraj - od Mazowsza po Tatry. Razem z Pyzą spotykamy Młynarza, Króla Popiela i jego myszy, Górali, Krakowianki i wiele innych postaci wyczarowanych z desek do krojenia, ruchomych wycinanek ludowych itp.
Spektakl przybliża dziecku tradycyjne ludowe piosenki m.in. „Gęś wodą”, „Kukułeczkę”, „W murowanej piwnicy” oraz tańce: oberki, kujawiaki i krakowiaki.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
ul. Zamkowa 1
tel. (55) 625 60 23