Projekt ma na celu zaktywizowanie seniorów poprzez edukację (warsztaty, szkolenia), zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czynny udział w działaniach wolontarystycznych na terenie Elbląga.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu ogłasza rekrutację do projektu „Aktywny Senior”! Starość nie musi oznaczać zaniechania aktywności i pozostania w domu. Wiele osób starszych wciąż czuje się na siłach aby być aktywnym, rozwijać się i robić coś dla innych. Wolontariat to dla seniorów dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. Zazwyczaj są to osoby zaradne i posiadające duża wiedzę oraz umiejętności. Ich doświadczenie życiowe może okazać się pomocne dla osób w młodszym wieku bądź starszych będących w gorszej kondycji.

Naszą propozycją dla seniorów jest udział w warsztatach i szkoleniach oraz odbycie praktyk wolontariackich. Szkolenia będą dotyczyć między innymi samego wolontariatu, uczestnicy znajdą odpowiedzi na takie pytania jak: co to znaczy być wolontariuszem, co leży u podstaw motywacji wolontariusza, jak odnaleźć do aktywności wolontarystycznej? Odbędzie się również szkolenie dotyczące zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz zdrowego żywienia. Każdy z uczestników projektu weźmie udział w grupowych zajęciach sportowych takich jak nordic walking, body ball czy ćwiczenia usprawniające w wodzie.

Po zakończeniu szkoleń oraz warsztatów każdy z seniorów uczestniczących w projekcie uzyska status "Asa Wolontariatu" i odbędzie 50h „praktyk” wolontariackich w jednej placówce oświatowej lub organizacji pozarządowej. Nabór jak i przydzielenia wolontariusza do określonej placówki będzie realizował koordynator wraz z opiekunem wolontariuszy. Każdy z wolontariuszy otrzyma bilety komunikacji miejskiej celem szybkiego i bezpiecznego dojazdu pod wskazany adres.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów powyżej 60 roku życia którzy chcą aktywnie spędzić czas i jednocześnie pomóc innym. Rekrutacja trwa od 23.08.17 r. do 14.09.17 r. a ilość miejsc w projekcie jest ograniczona (20 osób). Projekt współfinansowany ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Szczegółowe informacje na temat proponowanych zajęć można uzyskać w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 26 w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 lub:

- telefonicznie pod numerem 55 235-18-85

- E-mail: wolontariat@centrumelblag.pl

- Facebook - https://www.facebook.com/rcwelblag/

 

RCW w Elblągu

Grzegorz Gdaniec

               

Formularz_zgłoszeniowy.pdf
414 Bajty
Formularz_zgłoszeniowy.doc
124 Bajty