To już tradycja, że każda edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości związana jest z akcją charytatywną. W tym roku pomagamy niepełnosprawnemu Kamilowi, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić podczas imprezy wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Zwracamy się ze szczególnym apelem do uczestników, kibiców i wszystkich Państwa, którzy pojawią się 11 listopada na V Bieg Niepodległości w Elblągu o wsparcie zbiórki publicznej na rzecz niepełnosprawnego Kamila, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Zbieramy na Rower handbike, który umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną jak i sportową. Nasi wolontariusze będą w ten dzień zbierać pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek.

Zbiórka jest już zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod Nr: 2018/3907/OR. Nazwa tej zbiórki:  „Rower Handbike dla Kamila”.


Pamiętajcie i bądźcie tam z Nami!