Szanowni Państwo Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych składa serdeczne podziękowania Elblążanom, którzy w tym roku przekazali 1% swojego podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego. Dzięki Państwa wsparciu organizacje te będą mogły realizować kolejne działania kierowane do społeczności lokalnej i tym samym ubogacać ofertę kulturalną, społeczną, sportową i informacyjną naszego Miasta.

Wkrótce po raz kolejny elbląskie organizacje realizować będą kampanię promującą wpłacanie 1 % na elbląskie organizacje pożytku publicznego. Liczymy, że mieszkańcy, którzy nie przekazywali do tej pory swojego 1 % - zaczną go przekazywać, a Ci którzy robią to od lat znajdą elbląską organizację, którą warto wesprzeć.

Warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, środowiskowe domy samopomocy, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, Bank Żywności,  koncerty  w Bażantarni,  kluby sportowe, stypendia dla uczniów niepełnosprawnych i uzdolnionych artystycznie – to tylko niektóre z długiej listy działań organizacji pozarządowych na rzecz mieszkańców Elbląga. Bez nich nasze życie byłoby dużo uboższe.
    
Dlatego warto wspierać elbląskie organizacje pożytku publicznego - nasze pieniądze powinny zostać w Elblągu i wspierać rozwój naszego miasta.


Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych

 

 

Poniżej udostępniamy do pobrania dane przekazane przez Urząd Skarbowy w Elblągu oraz zestawienie opracowane na podstawie danych opublikowanych przez Departament Ekonomii Społecznej i Pożytku Publicznego.

dane_OPP_listopad_2016.pdf
41 Bajty
OPP_Elblag_2016.pdf
242 Bajty