Integracyjny Klub Sportowy ATAK zaprasza osoby z niepełnosprawnością do udziału w zawodach bocci, które odbędą się w sobotę, 2 grudnia 2017 w Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 w Elblągu.

Zaintersowani proszeni są o kontakt z Klubem telefonicznie: 508 175 566, e-mailowo: iksatak@interia.pl lub osobiście: ul. Robotnicza 68 (budynek basenu).


Serdecznie zapraszamy również do kibicowania :)

 


Zasady dyscypliny sportowej boccia:
Zasady tej gry są bardzo proste. Celem tej gry jest wrzucenie na boisko bili (kuli) białej, a w dalszej kolejności umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej liczby bil tego samego koloru. Zawodnik, który rozpoczyna grę wyrzuca na boisko bilę o kolorze białym i dorzuca swoją bilę, aby znalazła się jak najbliżej białej. Następnie zagrywa przeciwnik. Potem rzut należy do zawodnika tej drużyny, której bila leży dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej. Bardzo ważnym jest, że zawodnicy rzucając bile mają możliwość przesuwania znajdujących się w grze bili lub rozbijania układów bil już ustawionych. Jednocześnie starają się umieścić jak najwięcej bil swojego koloru przy bili białej.  Ostatecznie po wyrzuceniu na boisko gry wszystkich bil kończy się runda, a sędzia wówczas ogłasza wynik, na który składa się suma ilości bil jednego koloru, będących jak najbliżej białej. Mecz kończy się po rozegraniu 6-ciu rund ogłoszeniem wyniku.