Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na Koncert Donacyjny połączony z wręczeniem stypendiów „Promocje 2017”, który odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej 22 listopada 2017 r. o godz. 18.00. Będzie to też okazja do podziękowania naszym partnerom, wolontariuszom i darczyńcom.

Koncert zatytułowany „Mickiewicz  unplugged”,  to opowieść o wielkiej miłości, namiętności  i zdradzie. Historie, którymi Adam Mickiewicz żył wieczorami i jest to przede wszystkim znakomita, muzyczna podróż. MICKIEWICZ UNPLUGGED… I DWA NORWIDY - to akustyczny koncert składający się z tekstów Adama Mickiewicza, które zostały tak dobrane, by zabrzmieć bardzo współcześnie. Zespół „Piramidy” stara się pokazać Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko symbolem, pomnikiem i autorem „Pana Tadeusza”, ale jako kogoś kto potrafił pisać o miłości najpiękniej na świecie! Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego pośpiewania z publicznością, czasami tanecznie, czasem nawet wzruszająco. Usłyszymy kilkanaście najbardziej znanych wierszy Adama Mickiewicza, jak np. „Do M***”, „Sen”, „Przed wichrami i szronem”, „Dwa słowa”, „Romantyczność”, „Nieznajomej – dalekiej”, „Zaloty”, „Stepy akermańskie”, „Pchła i rabin”, „Żona uparta” i wiele innych, a całość uzupełniają dwa utwory Cypriana Kamila Norwida: „Bo nie jest światło by pod korcem stało” i „Tęskno mi Panie”.


Zespoł „Piramidy” wystąpi przed elbląską publicznością w składzie: Piotr Kajetan Matczuk (śpiew, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe), Piotr Augustynowicz (banjo, gitara akustyczna), Tomasz Imienowski (gitara basowa), Dawid Lipka (trąbka), Tomasz Paszko (perkusja). Dorobek zespołu PIRAMIDY stanowią 4 oficjalnie wydane płyty oraz koncerty w wielu miejscach w Polsce i na świecie, m. in. w Berlinie, w Monachium, w Kolonii, w siedzibie Dowództwa NATO w Brunssum (Holandia), w Hadze, w Genewie w Szwajcarii, w Vianden        w Luksemburgu czy we Frankfurcie. PIRAMIDY akompaniują także w różnych projektach teatralnych z czołówką polskich aktorów, m.in. stanowią zespół Krzysztofa Tyńca (Teatr Ateneum w Warszawie).


Koncert odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej 22 listopada 2017 r. o godz. 18.00 – wstęp wolny.

 

inf. nadesłana